Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Christy Hodder "Celtic Energy"

Utwory : 1. Mairi`s Wedding/ St Anne`s Reel 2. Danny Boy 3. Lukey`s Boat/ Mussels in the Corner 4. Wild Mountain Thyme 5. Mouth Music/ High Road to Linton 6. MacPherson`s Rant 7. Tell My Ma/ I`ll Be Wedded in my Auld Class 8. Donkey Riding 9. Lord of the Dance 10. Bonus Cool Down: The Homecoming
Wyd. Lochaber Music

Christy Hodder "Celtic Energy"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Energii, zwłaszcza tej celtyckiej, tu nie brakuje. Witają nas co prawda niemal afrykańskie, brzmiące nieco syntetycznie, bity. Tak jednak gra się teraz muzykę pop, więc grupa ta wiele nie grzeszy używając takich a nie innych podkładów. Inna kwestia, że mogłyby być nieco mniej nachalne. Nie jest to na szczęście łupanka w stylu Rednex.
Kilkakrotnie zastanawiałem się podczas słuchania tej płyty, czy to już jest irlandzki (stylistycznie, bo grupa jest z Kanady) odpowiednik disco polo. Chyba jeszcze nie, choć część utworów (np. "Danny Boy") spokojnie mogłaby być grana na dyskotekach. Sporo tu dość prostych, a efektownych środków wyrazu. Z tego co się zorientowałem płyta ta ma w pewnym sensie popularyzować znane celtyckie przeboje wśród ludzi nie obeznanych z folkiem. Nic w tym dziwnego, Christy jest bowiem nauczycielką gry na skrzypcach, a muzyka celtycka jest jej wyjątkowo bliska.
Grupa prezentuje niezły poziom wykonawczy, niestety pomysły z elektronicznymi aranżacjami czasem nieco zagłuszają muzykę.
Piszę cały czas o grupie, gdyż gra tu również nazwa zespołu wspomagającego Christy. Nosi on nazwę Lochaber, a Christy jest w tej grupie liderem.

Taclem