Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Chuck Brodsky "Fingerpainter's Murals"

Utwory : 1. Lefty 2. Ballad of Me and Jones 3. Acre by Acre 4. Maria's Lament 5. Home Away from Home Again 6. Happy Little World 7. Unbridled Reins 8. Blow 'Em Away 9. Ghost of Mrs. Addison 10. Red Skies and Red Waters 11. We Are Each Other's Angels 12. Fighting
Wyd. Waterbug 1995

Chuck Brodsky "Fingerpainter
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Jeżeli wśród muzyków pojawiających się na płycie pojawia się Martin Simpson, to znak, że warto na ten album zwrócić baczniejszą uwagę. Chuck Brodsky nie należy do najbardziej znanych artystów w Europie, ale w Stanach Zjednoczonych jego płyty zyskują zwykle spore grono odbiorców. Szczególnie popularna była jego płyta z 2000 roku - "The Baseball Ballads".
Album "Fingerpainter's Murals" to kilka kroków wstecz, mamy bowiem do czynienia z debiutem Chucka, nagranym w 1995 roku. Z towarzyszeniem zaprzyjaźnionych muzyków artysta nagrał wówczas płytę, która kojarzona jest z najlepszymi dokonaniami Woody Guthriego i Ramblin' Jacka Elliotta. Co prawda środki wyrazu są nowocześniejsze, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę tematykę utworów, to mamy do czynienia z bezpośrednią kontynuacją poezji wielkich folkowych bardów.
Czasami muzyka brzmi nieco bardziej oszczędnie, tak jest choćby w "Ballad of Me and Jones", gdzie Chuck śpiewa, przygrywając sobie jedynie na gitarze.
"Fingerpainter's Murals" to płyta ciekawa i pełna humoru. Muzycznie powinna zadowolić zarówno miłośników starego, tradycyjnego brzmienia, jak i tych, którzy poszukują nieco świeższego podejścia do tradycji.

Taclem