Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Circle of Bards


Circle of Bards
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Circle of Bards powstał w 2008 roku jako autorski projekt wokalisty i kompozytora Mariusza Migałki, znanego ze współpracy z takimi grupami, jak Ars Poetica, Mr. Hyde czy Tipsy Train.
Początkowo miało to być jedynie poboczne przedsięwzięcie, skupiające się głównie na nagraniu w pełni akustycznego albumu, na który składałyby się kompozycje zbierane przez kilka lat i mające charakter celtyckich ballad inspirowanych światem baśni i fantastyki.
Po zarejestrowaniu materiału wzrosło zainteresowanie pomysłem. Recenzja albumu demo zatytułowanego "Circle of Bards" ukazała się w magazynie „Heavy Metal Pages” (bardziej jako ciekawostka, ze względu na rockowy charakter pisma) oraz na portalu "ProgRock.pl", wraz z obszernym wywiadem. Wybrane kompozycje z "Circle of Bards" emitowano na antenie lubelskiego Radia Centrum.
W marcu 2009 roku Circle of Bards został zaproszony do zagrania mini koncertu na żywo w programie "HelloFolks!" w Radiu Centrum, gdzie po raz pierwszy wystąpił na żywo.
W grudniu 2009 roku CoB trafił pod skrzydła wytwórni Electrum Production. Obecnie trwają przygotowania do wydania debiutanckiej płyty, zatytułowanej "Tales", która zostanie wydana w barwach Electrum Production w maju 2010 roku. Złożą się na nią kompozycje, które powinny zadowolić zarówno fanów celtyckich ballad, jak i średniowiecznych pieśni rycerskich.
Trwają również prace nad koncertowym obliczem zespołu.

Strona internetowa projektu: www.circleofbards.pl