Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Cisza Jak Ta "Sen natchniony"

Utwory : 1. Płacz 2. Jeśli zechcesz 3. Śpiew łodzi 4. Młody las 5. Ciepły sen o Bieszczadach 6. Zakochani nad morzem 7. Brodata makatka 8. Berceuse 9. Praga 10. W mieście 11. Jak niewiele ma znaków 12. Sen natchniony 13. Taką Ciebie wymyśliłem
Wyd. Cisza Jak Ta

Cisza Jak Ta "Sen natchniony"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Drugi album kołobrzeskiej formacji Cisza Jak Ta, to nieco więcej dryfów po różnych stylach muzycznych, niżmiało to miejsce na debiutanckiej płycie "Zielona Magia". Jest tu trochę folku w amerykańskim stylu, troszkę folk-rocka, a nawet odrobina jazzu. Dominuje jednak autorskie granie w leko folkującym stylu, ktory grupa zawdzięca skrzypcom i akordeonowi. Wciąż jest to jednak brzmienie zespołu bardzo młodego - co głównie za sprawą wokalistek pozwala nam zaklasyfikować grupę do środowiska studenckiego. Należy jednak dodać, że mimo młodego wieku grupa ma już niemały staż i gra bardzo sprawnie.
Dla folkowców dodatkowym atutem będzietu zapewne brzmienie dud galicyjskich, na których gra Marek Przewłocki (wcześniej członez tej grupy), znani z grup Boreash, The Reelium i Dullahann.
Grupa wciąż wspiera się wierszami polskich klasyków (Kofta, Pawlikowska-Jasnorzewska, Leśmian, czy Poświatowska), jednak sporo utworów jest od początku do końca autorskich. To spory atut. W dwóch utworach - tytułowym "Śnie natchnionym" i w "Młodym lesie - grupa sięgnęła po teksty klasyków autorskiego śpiewania - grupy Bez Jacka i Jacka Kaczmarskiego. Dzięki temu, że opatrzyli te teksty nową muzyką, doskonale wpasowują sięw koncepcję płyty. Ciekawie brzmi też "Praga", wyraźnie inspirowana twórczością Słodkiego Całusa od Buby.
Cisza Jak Ta wciąż pozostaje grupą obiecującą. Nieco bardziej dojrzałą niż poprzednio, liczę więc na kolejne, coraz lepsze albumy.

Taclem


Powiazane artykuly
    Wykonawca: Cisza Jak Ta
    Recenzja: Cisza Jak Ta - "Zielona magia"