Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Clandestine "To Anybody At All"

Utwory : 1. The Bush Reel. 2. Black Eyed Suzan. 3. Peggy. 4. The Telfer Jigs. 5. Babylon. 6. A World Turned Upside Down. 7. Waltzes. 8. The Tidy Cottage. 9. Back To Chico. 10. Lonesome Heaven. 11. The New Reels. 12. Miners Lullaby.


Wyd. Candletime Music 1999

Clandestine "To Anybody At All"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Bardzo dobra muzyka o tradycyjnym brzmieniu. Clandestine nie odkrywają Ameryki, mimo że z niej pochodzą. W tych dźwiękach najwięcej jest górzystej Szkocji.
Za sprawą użycia w zespole szkockich wielkich i małych dud instrumentalne utwory najbardziej kojarzą się z Battlefield Band, nieci też z Old Blind Dogs. To dobre skojarzenia, choć, jak już wspomniałem takie granie nie jest zbyt odkrywcze.
Najwięcej własnego charakteru zespół pokazuje w piosenkach. W większości odpowiada za nie gitarzystka i wokalistka Jennifer Hamel. Dysponuje ona pięknym głosem, niekiedy przywodzącym na myśl Dolores O'Riordan. Same piosenki też są bardzo dobre, Jennifer ma najwyraźniej duży talent do pisania .
Ze standardów zespół wykonuje "A World Turned Upside Down". Zespół? Piosenka jest zaśpiewana a capella przez Jennifer i Emily Dugas (grająca również w kapeli na instrumentach perkusyjnych).
Pozaostała część zespołu też jednak nie próżnuje, również biorą udział w procesie twórczym. I tak dudziarz zespołu - E.J.Jones - jest autorem czterech tańców składających się na wiązankę "The Tidy Cottage". Skrzypek - Gregory McQueen - jest autorem jednej z części "The Telfers Jigs".
Najlepszym utworem jest tu według mnie piękna ballada "Miner's Lullaby".
Czuć w tej muzyce pasję, to ułatwia bardzo odbiór. Warto spotkać się z muzyką Clandestine i poznać ją bliżej.


Taclem