Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Clannad "Clannad"

Utwory : 1. Níl Sé Ina La (Níl Sé'n La) 2. Thios Chois Na Trá Domh 3. Brian Boru's March 4. Siobhán Ní Dhuibhir 5. An Mhaighdean Mhara 6. Liza 7. An tOileán Úr 8. Mrs. McDermott 9. The Pretty Maid 10. An Pháirc 11. Harvest Home 12. Morning Dew 13. An Bealach Seo 'ta Romham (Bonus Track)
Wyd. 1973

Clannad "Clannad"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Dziś każdy może sobie posłuchać jak brzmiał pierwszy album raczkującej jeszcze wówczas grupy Clannad. Jednal przez lata ta właśnie płyta spędzała sen z powiek wielu miłośnikom celtyckiego folku znad Wisły. O ile bowiem winylowy longplay raczej nie był u nas w sprzedaży, o tyle późniejsza reedycja na CD (wydana gdzieś na Antypodach) okazała się ze względów logistycznych niemal równie niedostępna. Wiedzieliśmy, że płyta istnieje, ale dla polskiego odbiorcy dyskografia tej irlandzkiej grupy zaczynała się od "Clannad 2". Dopiero rozwój Internetu pozwolił zapaleńcom dotrzeć do tych nagrań. A dziś można je mieć przy niewielkim wysiłku.
Jak brzmiał zespół Clanand w 1973 roku? W porównaniu z późniejszymi produkcjami jest to muzyka ze wszech miar surowa, w dużej mierze akustyczna i właściwie jednoznacznie folkowa. Są tu oczywiście wpływy współczesne (jak na lata 70-te przystało), jednak wciąż mamy tu do czynienia z młodymi folkowcami. Mimo że swoje pierwsze laury konkursowe (w prestiżowym Letterkenny Folk Festival) zdobyli już w 1970 roku, to w trzy lata później, mimo że byli zespołem dobrze ogranym i sprawnym technicznie, nie rozwinęli jeszcze w pełni niesamowitej wyobraźni muzycznej, z jakiej zasłynęli na późniejszych albumach.

Taclem


Powiazane artykuly
    Wykonawca: Clannad