Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Claudia Bombardella Ensemble "Paesaggi Lontani - Live"

Utwory : 1. Histoire d`un souvenir 2. las esuegras 3. Danza dell`orso buono 4. Ninna nanna 5. Ruminando 6. La novia 7. Danza di Magos 8. Leggenda delle rose
PAESAGGI LONTANI: 9. A Samia 10. Il canto della lupa 11. Punta di becco di merlo 12. Danza di una piuma 13. Danza antica 14. Intro 15. Balcania 16. A la una
Wyd. Radicimusic Records 2004

Claudia Bombardella Ensemble "Paesaggi Lontani - Live"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół, który prowadzi charyzmatyczna Claudia Bombardella to kolejny ciekawy skład, którego muzyka nawiązuje do tematów śrudziemnomorskich, ale również do innych regionów Europy, a także do brzmień renesansowych i klasycznych.
Sporo utworów zapada tu w pamięć i to już od pierwszej kompozycji, bowiem "Histoire d`un souvenir" przypomina z jednej strony piękne klasyczno-folkowe kompozycje norweskiego Secret Garden, a z drugiej strony ma wiele więcej wyrazu.
Muszę pszyznać, że na tle bardzo dobrego składu muzyków świetnie brzmi zwłaszcza saksofon tenorowy Claudii. Inne instrumenty również robią swoje jak należy, ale to właśnie to brzmienie decyduje o klimacie całości.
Również "Ninna nanna" zapada w pamięć, przede wszystkim przez świetnie skomponowany refren.
Jednak najciekawsza jest tu tytułowa suita, czyli "Paesaggi Lontani". To klimatyczna, nawet nieco mroczna kompozycja, składają ci się z pięciu utworów.
Podejrzewam, że Claudia Bombardella jeszcze pojawi się na recenzowanych przez nas płytach i mam wrażenie, że jej nazwisko stanie siędobrym znakiem jakości.

Taclem