Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Coco`s Lunch "Invisible Rhythm"

Utwory : 1. Journey 2. Sing of This Time 3. Mio Caro 4. Invisible Rhythm 5. Seven Sisters 6. Sleepy Harp 7. In My Room 9. Mama Mio 10. Gubaveeny 11. Five 12. Goodnight
Wyd. New Market Music

Coco`s Lunch "Invisible Rhythm"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Wokale, czasem instrumenty perkusyjne, jakiś flet i okaryna. Oto, co potrzeba do nagrania płyty takiej, jak "Invisible Rhythm". Najważniejsze jednak są wokale. Zespół Coco`s Lunch przyzwyczaił nas już do dobrych płyt, na których repertuar folkowy z całego niemal świata wykonywany jest a cappella.
W przypadku "Invisible Rhythm" z kompozycjami autorskimi, choć stylizowanymi (w doskonały sposób!) na brzmienia ludowe. Niezwykły kunszt wykonawczy członkiń Coco`s Lunch idzie w tym przypadku w parze ze zdolnościami kompozytorskimi.
Mamy tu przekrój przez różne klimaty, choć większość rytmów kojarzyć się może z Afryką, to raczej z różnymi jej regionami. Czasem coś przywodzi nam z kolei na myśl daleki wschód...
Niewątpliwym atutem płyty jest jej niesamowita transowość. Nawet jeśli ktoś nie jest fanem etnicznych brzmień, to kompozycje Coco`s Lunch mogą mu przypaść do gustu, zwłaszcza, że "Invisible Rhythm" to w mojej opinii najlepsza płyta zespołu.

Taclem