Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Colcannon "Corvus"

Utwory : 1. Olaim Punch/The Pigtown Fling 2. County Carlow 3. The Ploughboy Lads 4. Green Tea/The Blue Pantaloons/The Lovely Lassie Winking 5. Last Letter Home 6. Roberto Corvus 7. April 8. Vespers Hinge 9. The Praties 10. Throw the Beetle at Her/The Swaggering Jig/Tear it to Rags 11. Flags 12. The Best Dream 13. Margaret's Birthday 14 Cuaichin Ghleann Neifin 15. Bolton Street Medley


Wyd. Oxford Road Rec. 2000

Colcannon "Corvus"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

To co najlepsze w celtyckiej muzyce tradycyjnej. Jako że takiej muzyki w pewnym momencie miałem dość dużo odłożyłem Colcannon na półkę po pierwszym przesłuchaniu, wiedząc że pisząc o tej płycie w takim "tłoku" pewnie bym ją skrzywdził. Teraz mogę do nie j na spokojnie wrócić i stwierdzić że jest świetna.
Wcześniej słyszałem pojednyncze kawałki z poprzednich płyt zespołu i byłem pewien że mnie on zainteresuje. Przede wszystkim grają bardzo pewnie, wiedzą czego chcą od muzyki i potrafią to osiągnąć.
Porównałbym muzykę Colcannon do szkockiego Battlefield Band, tyle że byłoby to porównanie nie najlepsze. Collcannon nie używają klawiszy do dodania sobie patosu.
Zespół to sympatyczny kwartet złożony z nienajmłodszych muzyków. Panowie ci doskonale radzą sobie zarówno z balladami (świetny wokal Micka Bolgera), jak i z tanecznymi melodiami.
Colcannon nie popełniają najczęstszego błędu kapel tradycyjnych - nie grają w kółko ogranych standardów. Co prawda większość repertuaru to utwory stare, ale zazwyczaj rzadziej wykonywane. Pojawiają się też własne kompozycje.
Bez wachania polecam tą płytę każdemu.

Taclem