Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Colinda "Colinda"

Utwory : 1. La Danse de Mardi Gras 2. Parlez nous a boire 3. Les flammes d´enfer 4. Vieux Danse / Treville est pas pecheur 5. Jolie Blonde 6. La porte d´en arriere 7. Blues de Port Arthur 8. Bosco Stomp 9. Colinda 10. Tit Galop pour mamou 11. Clifton 12. J´ai passé devant ta porte 13. Mon vieux wagon 14. Tupelo Honey

Wyd. Colinda

Colinda "Colinda"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Colinda, to niemiecki zespół, który specjalizuje się w muzyce cajun. Folklor południowego wschodu Stanów Zjednoczonych ma nieco inne pochodzenie niż amerykańskie country. Cajun wywodzi się z muzyki, którą przywieźli do Ameryki osadnicy francuscy, przybarwionej przez różne nacje przewijające się wówczas przez Nowy Świat.
Dziś muzyka cajun znana i wykonywana jest na całym świecie, również u nas można znależć kapele, które sięgają po nią i to zarówno te, które wywodzą się ze sceny country, jak i z folku.
Jak na razie jedyną niemiecką kapelą z tego nurtu, na jaką natrafiłem jest Colinda, ale pewnie wkrótce trafię też na inne.
Płyta zaczyna się od charakterystycznych dla cajun płynących brzmień skrzypiec i francuskich wokali.
Coś, co rzuca się od razu w uszy, to fakt, że Niemcy wykonują swoją muzyke zgodnie z kanonami, ale też w pewnien sposób po swojemu. Trudno jednoznacznie opisać ten pierwiastek, ale brzmi to raczej, jak piosenki zaaranżowane na cajun, niż rasowe granie z południa. Nie zmienia to jednak faktu, że muzyki tej słucha się z dużą przyjemnością. Kolejne utwory to naprawde świetne numery, a kilka z nich, jak choćby "Parlez nous a boire" są znane również w Polsce. Oprócz piosenek są tu też melodie taneczne, choć większość piosenek też nadaje się do tańca.
Fajna płyta, choć brak jej nieco czystości stylistycznej.

Taclem