Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Connor


Connor
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Connor urodził się wiosną 1998 roku w Gdyni podczas sesji muzycznych na korytarzach akademika Wyższej Szkoły Morskiej, a później (kiedy studenci nawigacji mieli nas dość) w nadmorskiej tawernie "Contrast". W niej też miały miejsce pierwsze mniej i bardziej oficjalne koncerty. Przez ten czas zespół ulegał wielu metamorfozom od zmiany składu po zmiany w stylu grania.
Nasz repertuar to w większości tańce irlandzkie, szkockie i bretońskie, aranżowane jednak mniej tradycyjnie a po naszej myśli; inspiracje czerpiemy zarówno z klasyków wyspiarskich jak i naszych rodzimych. Największy jednak wpływ na nasze granie miały spotkania z muzykami z Irlandii i Szkocji.
Najważniejsze dla nas to grać FOLK, ponieważ ten właśnie rodzaj muzyki uważamy za najdoskonalszy, najbardziej pierwotny i żywiołowy, dający nam możliwość podróży w najgłębsze zakamarki wyobraźni; możliwość wyrażania naszych pasji. Chociaż skupiamy się głównie na tematach irlandzkich nie stronimy od innych motywów. Staramy sie być elastyczni i wciąż szukamy naszej drogi w muzyce.

Skład zespołu:

Tomasz "Conor" Hałuszkiewicz - flety, whistles, uillean pipes
Paweł Grodzki - bodhran, gitara, instrumenty etniczne i różne takie inne, wokal
Karol Piskorz - gitara
Sebastian Czapliński - instrumenty perkusyjne

Kontakt:
Tomasz Conor Hałuszkiewicz - conorfolk@tlen.pl


Powiazane artykuly
    Artykul: Wywiad: Connor