Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Corde Oblique "The Stones of Naples"

Utwory : 1. La Quinta Ricerca 2. Venti Di Sale 3. Flower Bud 4. Flying 5. Like An Ancient Black And White Movie 6. La Citta Dagli Occhi Neri 7. Nostalgica Avanguardia 8. The Quality Of Silence 9. Barrio Gotico 10. Dal Castello Di Avella 11. La Gente Che Resta 12. Piscina Mirabilis
Wyd. Prikosnovenie 2009

Corde Oblique "The Stones of Naples"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Pod projektem Corde Oblique podpisuje się Riccardo Prencipe, włoski gitarzysta i kompozytor, znany m.in. z projektu Lupercalia. Ich płytę "Florilegium" recenzowaliśmy kilka lat temu, określając ten projekt jako włoskie Dead Can Dance. W międzyczasie Riccardo powołał do życia Corde Oblique. "The Stones of Naples" to trzecia płyta z tym składem.
Doskonałym uzupełnieniem kompozycji i gry gitarzysty i zaproszonych przez niego muzyków jest tu magiczny wokal Claudii Sorvillo. Ta dziewczyna po prostu maluje swoim głosem niesamowite kolory na szkicach, które w swoich kompozycjach podsuwa jej Riccardo. Szkoda że na tej płycie słyszymy ją tylko dwa razy: we "Flying", pięknej akustycznej wersji utworu grupy Anathema, oraz w "La Gente Che Resta", świetnej kompozycji Riccardo. Na szczęście Claudia jest stałym elementem koncertowego wcielenia Corde Oblique. Warto więc poszukać ich koncertów, zwłaszcza że zespół koncertuje sporo.
Album "The Stones of Naples" ukazał się nakładem francuskiej wytwórni Prikosnovenie, co już samo w sobie stanowi dla mnie pewną rekomendację, Jeżeli jednak to niewystarczające, to poszukajcie muzyk Corde Oblique na ich stronie w serwisie MySpace. Posłuchajcie takich utworów, jak "Barrio Gotico", "Flower Bud" czy wspomniany już "Flying". Myślę, że przekonacie się do tej płyty na tyle, by jej poszukać.

Rafał Chojnacki