Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Corinne West "Bound for the Living"

Utwory : 1. Maybe Love Will Find You 2. Mother To Child 3. Angel 4. It`s Your Time 5. Road Work Ahead 6. Amelia 7. Railroad Boy 8. Cowgirl Lullaby 9. Father To Son 10. Horseback In My Dreams 11. Road To No Compromise 12. Begin Again 13. Bound For The Living
Wyd. Corinne West 2004

Corinne West "Bound for the Living"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Leciutki, popujący bluegrass otwierający tą płytę zadziałał jak miód na skołatane serce. "Maybe Love Will Find You" to idealne otwarcie płyty. Zagrany z olbrzymim feelingiem kawałek światnie buja i ma w sobie to `coś`, co decyduje o sukcesie piosenki. Podobny nastrój panuje choćby w "Road Work Ahead", "Father To Son" i "Bound For The Living".
Balladowe piosenki wykonywane przez Corinne, to skolei śliczne utwory w stylu country, jakich nie powstydziłaby się żadna z gwiazd tego gatunku. "Mother To Child", "Amelia" i "Cowgirl Lullaby" to właśnie takie piosenki.
Nieco inaczej jest w przypadku folkowej ballady "Angel", która jest perłą w koronie tego albumu. Tu znikają wszelkie amerykanizmy i otrzymujemy piosenkę, która jest po prostu doskonałym utworem. W podobnym duchu, choć nieco bardziej amerykańskie są jeszcze piosenki "Horseback In My Dreams" i "Begin Again".
Mimo, ze nie znałem wcześniej piosenek Corinny West, to po tej płycie jej styl, piosenki i głos zauroczyły mnie całkowicie. Myślę, że taki rodzaj grania doskonale nadaje siędo słuchania w każdych praktycznie warunkach.

Taclem