Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Counterfeit Gypsies "Appropriate Footwear"

Utwory :

Counterfeit Gypsies "Appropriate Footwear"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Niesamowite jest to jak daleko może dotrzeć muzyka. Na tej płycie usłyszymy utwory charakterystyczne dla muzyki cygańskiej, a kapela, która ją gra pochodzi z australijskiego Melbourne.
Być może to właśnie dzięki tej odległości album, który właśnie do mnie dotarł jest aż tak odmienny od muzyki cygańskiej granej w Europie Wschodniej. W twórczości Australijczyków sporo jest elementów world music. Pojawiają się zupełnie inne brzmienia instrumentów perkusyjnych, a nawet skrzypce, które niekiedy zawodzą rasowo i po cygańsku, potrafią czasem przejść w improwizowany temat charakterystyczny bardziej dla jazzu, niż dla folku.
Twórcze podejście australijskich muzyków cieszy, zwłaszcza że na warsztat wzięli wyłącznie tradycyjne kompozycje. Mamy więc do czynienia z ciekawą płytą, która zapewnia nam połączenie znanych już niekiedy nut z zupełnie nowym wykonaniem.
"Appropriate Footwear" to trzecia i jak na razie najnowsza produkcja Cyganów z Melbourne. Mam nadzieję, że jeszcze zagoszczą kiedyś w moim odtwarzaczu z jakąś inną płytą.

Taclem