Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Cracker Cats "Empty Bottles N` Broken Hearts"

Utwory : 1. Hey Love 2. Workin` 3. Darkness 4. Sister Sing 5. Out on the Road 6. Storm Clouds 7. Well Run Dry 8. Whiskey 9. Another Goodbye
Wyd. The Cracker Cats 2004

Cracker Cats "Empty Bottles N` Broken Hearts"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Żeńskie trio The Cracker Cats to grupa wykonująca kanadyjską odmianę takich gatunków, jak country, folk i bluegrass. Co prawda na okładce panie wyglądają, jakby właśnie uciekły z jakiegoś saloonu na Dzikim Zachodzie, jednak zdjęcia z koncertów sugerują, że ubierają się normalnie.
W muzyce zespołu słychać również, że upłynęło sporo czasu od kiedy po preriach ganiali Indianie, a Buffallo Bill zakładał swój słynny cyrk. To nie muzyka z czasów gorączki złota w Klondike, ale jej świadoma i przede wszystkim dojrzała kontynuacja. Mimo oczywistego przywiązania do muzyki tradycyjnej i akustycznego brzmienia mamy tu do czynienia z na wskorś nowoczesnym podejściem.
Niekiedy, jak w "Workin`", "Out on the Road" brzmienie uproszczone jest do minimum. W tych kawałkach zespołowi najbliżej jest do country. Z kolei bardziej techniczne wykonania, jak "Hey Love", "Darkness" i "Storm Clouds" są znacznie bliżej autorskiego folku. Jest też wycieczka w okolice gospel-country w "Sister Sing".
Kiedy docieramy do kończącej album ballady "Another Goodbye", okazuje się, że płyta ma słabe strony - jest krótka, trwa nie całe 30 minut.
Muzyka tria bywa niekiedy nieco mroczna. Nic dziwnego - tytuł płyty zobowiązuje. Z czego tu się cieszyć, gdy w butelkach pusto, a serca złamane.

Taclem