Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Croftsmen "Mr. Ginger"

Utwory : 1. The Boson`s Birthday 2. She Was a Man 3. Peter and Rene 4. Pipe People 5. The Tuesday Group 6. Stickleback Frogs 7. Discovering Skye 8. Mr Ginger People 9. The Boy David 10. Oh the Man he Came 11. The Mists O` Time 12. Kitten Fever 13. The Visitor 14. The Music Shoe 15. Bless you Fair Shrew 16. The Parson, My Love17. Seasons Beauty
Wyd. Happy Heron Records 2000

Croftsmen "Mr. Ginger"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Autorski materiał brytyjskiego zespołu The Croftsmen, to z jednej strony propozycja dla fanów spokojniejszej muzyki folk-rockowej, z drugiej zaś dla tych, którym na wyobraźnię działa termin "fusion".
Nie jest to muzyka leciutka i prosta, zespół lubi troszkę pomieszać w aranżacjach, co wychodzi chyba na dobre. Prostsze pomysły, takie jak instrumentalny "Pipe People" brzmią nieco trywialnie. Słychać, że grupa lubi się bawić wykonując swoje piosenki, mimo, że powoduje to czasem, że jest troszeczkę nierówno (np. w chórkach), to przez to materiał brzmi bardzo szczerze.
Ciekawostką jest fakt, że The Croftsmen nie odnoszą się bezpośrednio do żadnej tradycji etnicznej, a z drugiej strony elementów muzyki "ethno" (może nawet bardziej niż folkowej) na ich płycie nie brakuje. Wszystko to za sprawą dość udanych kompozycji.
Czasem muzyka zespołu zahacza o bluesa, a nawet troszkę o psychodelię. Jeśli nie zrażą Was takie połączenia, to płyta może Wam się spodobać.

Taclem