Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Cynthia Bennett "Mother Ireland's Daughters"

Utwory : 1. Wearing of the Green 2. Slieve na Mon 3. The Proclamation/The Minstrel Boy 4. Tricoloured Ribbon 5. The Dying Rebel 6. James Connolly 7. Four Green Fields 8. The West's Awake 9. Wearing of the Green 10. Bobby's Own 11. Lisburn Reprise 12. Our Mother's Tears 13 Mother Ireland's Daughters
Wyd. Cynthia Bennett 2007

Cynthia Bennett "Mother Ireland
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Cynthia Bennett na swojej najnowszej płycie zatytułowanej "Mother Ireland's Daughters" udowadnia, że wystarczy gitara i głos, by sławić rebelię. Płyta nawiązuje do dumnej tradycji irlandzkich "rebel songs", wykonywanych chętnie przez zespoły takie jak The Dubliners, The Wolfe Tones czy The Clancy Brothers.
Podstawowa różnica w wymowie omawianego tu albumu jest taka, że zwykle pieśni związane z irlandzkim oporem przeciwko Anglikom wykonują mężczyźni. Tymczasem cała płyta Cynthii to propozycja kobiecego spojrzenia na temat republikański.
Artystka śpiewa tu o słynnych irlandzkich bojowniczkach, ale również o zwykłych kobietach, które czekają na swoich chłopców, mężów lub synów. Opłakuje śmierć Bobby'ego Sandsa i innych którzy oddali swoje życie w walce o wolną Irlandię.
Mimo że to album surowy i pod względem muzycznym niedoskonały, to na pewno warto go zauważyć, bo stanowi też historyczny głos w sprawie irlandzkiej niepodległości.

Taclem