Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Damien Barber "The Furrowed Field"

Utwory : 1. On Board A Ninety Eight 2. The Gypsy Poacher 3. Bold Reynolds 4. My Enemy 5. Bill Norrie 6. The Turtle And The Asp 7. Hares On The Mountain 8. The Golden Glove 9. Kilroy Was Here 10. Our Ship 11. Three Jolly Butchers 12. Down The Moor
Wyd. DJC Records 2000

Damien Barber "The Furrowed Field"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Rewelacyjny krążek doskonale wpisujący się w tradycje brytyjskiego folkowego grania. Bez obaw mogę napisać, że dzięki takim ludziom jak Baber i jego goście (m.in. Steve Tilston, którego płytę niedawno omawiałem) tradycyjna i współczesna muzyka folkowa ma się w Angli całkiem nieźle. Nic dziwnego, że Damien jest pięciokrotnym laureatem Young Tradition Award.
Damien odebrał bardzo dobrą szkołę, bo jego mentorem był sam Peter Bellamy. Duch Bellamy`ego (i Ewana McColl`a) unosi się z resztą nad całą tą płytą.
Repertuar, jaki się tu znalazł pochodzi zarówno z zamierzchłych czasów, jak i z zeszytów dzisiejszych folksingerów. Damien Baber wybrał na płytę bardzo mało znane utwory, może z wyjątkiem "Kilroy Was Here", który przed laty został napisany i był wykonywany przez Ewana McColla.
Album brzmieniowo jest bardzo surowy, podobnie jak instrumentarium: gitara, koncertina i w jednym utworze flet. Uzupełniają to typowe dla brytyjskiej muzyki harmonie wokalne.
Płyta godna polecenia, zwłaszcza jeśli chce się odpocząć nieco od jazgotu dzisiejszej muzyki.

Rafał Chojnacki