Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Dave Hawkins "Hotel de Ville"

Utwory : 1. Celtic to the Core 2. Are You Sleepin` Maggie 3. Sleepy Larry`s Week Old Trout 4. The Heaven`s Wake 5. Kaylee`s Waltz 6. Fiddler`s Green 7. Tolerance and Brotherhood 8. Diamonds
9. Me and You 10. Blind Boy`s Dream 11. Flight 802 12. Seems Like A Long Time
Wyd. J.David Hawkins 2002

Dave Hawkins "Hotel de Ville"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Wydawca reklamuje płytę jako nominowaną do nagrody Grammy za rok 2002, jak się okazuje nominacja była nawet poczwórna, ale Dave`owi nie dopisało szczęście.
Faktem jest, że rzeczywiście jest to płyta dobra, zwłaszcza że grają na niej wyśmienici muzycy, że wspomnę choćby Sama Busha, Johna Shermana, Aoife Clancy, Joannie Madden, czy Johna Whelana.
Większość piosenek napisał sam Dave i trzeba przyznać, że są to jedne z lepszych współcześnie napisanych piosenek o celtyckim charakterze. Dodatkowo zaproszeni goście stanęli na wysokości zadania, bo płyta brzmi, jakby grał na niej porządny zespół. Słychać to zwłaszcza w instrumentalnych fragmentach.
Dla niektórych muzyka Dave`a Hawkinsa może się wydać zbyt eklektyczna, ale miłośnicy folkowych dźwięków są raczej przyzwyczajeni do takich nagrań.
Najlepsza chwila na płycie, to przepiękna piosenka "The Heaven`s Wake" zaśpiewana przez Aoife Clancy. Warto posłuchać płyty choćby dla tego utworu.

Rafał Chojnacki