Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Dave Rowe "By The Way"

Utwory : 1. By the Way 2. Happy We Will Be 3. Rose of Another Kind 4. Lovers` Tree 5. Springtime Love 6. Lucky Fool 7. Signs 8. Someday 9. Can`t Stop 10. Gonna Miss You 11. Howling at the Moon 12. Lonesome Sound 13. Fences to Mend 14. Not Forgotten
Wyd. Outer Green Records

Dave Rowe "By The Way"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Dave Rowe, znany nam już z albumów takich jak "Big Shoes" i "Rolling Home", prezentuje nam czternaście nowych piosenek, utrzymanych w klimacie gitarowego folku. Dave sam nagrał wszystkie ślady, jednak mimo że dograł czasem solówkę, czy partię gitary basowej, to jednak album brzmi przejrzyście i dość surowo.
Piosenki, które pisze Dave mieszczą się zwykle w głownym nurcie autorskiego folku. Czasem bliżej mu do twórców wyspiarskich, w stylu Ralpha McTella czy Christy Moore`a. Innym zaś razem zbliża się raczej do amerykańskiego źródła muzyki folk, wzbogaconego o elementy country czy bluesa.
Album nadaje się na spokojny wieczór, dobrze wycisza i uspokaja. Jest tu nawet kilka szybszych piosenek, ale jednak brzmią w miarę łagodnie i nie burzą porządku panującego w całym programie.

Taclem