Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Deaf Shepherd "Synergy"

Utwory : 1. Jean Carignan 2. Strathspeys 3. Winter O Life 4. The First Flight 5. Pawkie Paiterson 6. Fater John 7. Weepers I Shall Wear 8. Reverend's Revenge 9. Huntin' the Buntin' 10. Clanranald 11. The Corncraik/My Friend Sharon 12. Keys, Money, Fags

Wyd.Greentrax 1997

Deaf Shepherd "Synergy"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

"Synergy", druga płyta Deaf Shepherd przyniosła spore zmiany w składzie. W zespole pojawił się drugi skrzypek i wokalistka, przez co wzrosła ilość piosenek.
Tym razem grupa miała już profesjonalnego producenta, został nim Tony McManus, jeden z najlepszych w Szkocji gitarzystów.
Na CD znalazło się 5 piosenek i 7 setów instrumentalnych.
W niemal szaleńczym tempie muzycy Deaf Shepherd żąglują fragmentami tradycyjnych i współczesnych utworów, tworząc z nich taneczne sety. Doskonały przykład stanowi tu utwór "Father John", trudno w nim zauważyć gdzie kończy się dany motyw a zaczyna następny.
Zdarza się niekiedy że galopujące instrumenty tworza ścianę dźwięku. Zwłaszcza gdy pojawiają się podwójne partie skrzypiec i dud.
Podobnie jak na poprzedniej płycie pojawia się tu piosenka autorstwa Roberta Burnsa - tym razem jest to "Winter of Life".
Płyta jest znacznie lepsza od debiutanckiego albumu "Ae Spark of Nature´s Fire", choć dzieli ją tylko rok od wydania poprzedniej. Styl jaki narzucił sobie zaspół nieco już okrzepł i kapela świetnie się w nim czuje.

Taclem