Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Diana Rowan "Panta Rhei"

Utwory : 1. O Voskos 2. Fig for a Kiss/The Butterfly/Drowsy Maggie 3. The War & Peace Set 4. The Celtic Sonata 5. La Rosa Enflorece/To Rinaki 6. When I Open My Eyes 7. The Sea Set 8. The Love Set 9. The Cathedral Set 10. The Teasing Set 11. Chi Mi Na Morbheanna 12. Grainne`s Set 13. The Holy Trinity
Wyd. Diana Rowan 2004

Diana Rowan "Panta Rhei"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Album nosi podtytuł "Celtic & Mediterranean Music for Harp". Wiele mówi to o zawartości albumu, Mamy tu zarówno celtyckie airs, jigi i reele, jak i elementy tureckie, czy greckie.
Diana Rowan nie tylko łączy w swojej muzyce melodie z różnych miejsc, ale również style wykonawcze. Celtyckie melodie wykonane na harfie, whistlach i arabskim bębnie, to nic nowego, ale już połączenie ich z tureckimi instrumentami jest bardzo ciekawe.
Doskonały "The War & Peace Set" pokazuje nam jak bogata jest aranżacyjna wyobraźnia Diany. Przejście od śródziemnomorskiego klimatu do natchnionej celtyckiej melodii odbywa się za pomocą jednego czystego akordu. Później oba światy na chwilę się przenikają.
Ta płyta jest po prostu piękna, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że to jedna z najpiękniejszych płyt, jakie słyszałem. Jeśli chcecie mieć na to dowód, polecam wiązankę pt. "The Celtic Sonata".

Taclem