Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Die Schnitter "Fegefeuer"

Utwory : 1.Mein Gefängnis 2.Widerstand 3.Die Gedanken sind frei 4.Der Bettler 5.Heinrich 6.Ich bin ein freier Mann 7.Rebellenlied 8.Ulmer Totentanz 9.Fegefeuer 10.Er hat`s gewagt 11.Aderlass 12.Abschied 13.Schlaflied
Wyd. Costbar/EFA 2002

Die Schnitter "Fegefeuer"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Niemieccy folk-rockowcy z Die Schnitter to przykład kapeli, która podąża wytrwale wybraną przez siebie ścieżką. Połączenie ostrej muzyki rockowej, czy nawet punk rockowej z brzmieniem skrzypiec, dwa wokale i sporo odniesień do tradycyjnych brzmień, wszystko to daje gwarancję ciekawej zabawy. Pewnie wielu z Was zaraz przychodzą do głowy takie nazwy, jak The Levellers, czy Dropkick Murphy`s. O ile pierwszy trop jest dość słuszny, o tyle drugi raczej nie. To trochę inna poetyka.
Mimo, że takie połączenia wydają się modne, to nie wróżę grupie Die Schnitter wielkiej kariery poza Niemcami. Nie zrozumcie mnie źle - grupa gra bardzo dobrze. Ale mimo popularności folk-metalowych bandów - takich jak In Extremo, czy Corvus Corax - śpiewających po niemiecku, nie sądzę, by niemiecki punk-folk przyjął się jakoś szerzej. O ile do lekko mrocznych klimatów język ten pasuje jak ulał, o tyle Die Schnitter po angielsku brzmieliby pewnie ciekawiej. Z drugiej jednak strony nie dziwię się Niemcom, w ich piosenkach ważny jest też przekaz, są bowiem grupą związaną ze środowiskami anarcho-punkowymi. Nie dziwie się więc, że chcą, by w ich własnym kraju rozumiano ich piosenki.
Najlepsze, moim zdaniem, utwory, to "Die Gedanken sind frei", "Schlafield" i doskonały "Aderlass".

Taclem