Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Dom o Zielonych Progach "Dom o Zielonych Progach"

Utwory : 1. A Ty Tańcz 2. Miłość 3. Moja Ziemia 4. Chciałbym tu... 5. Drogi lesie 6. A ja wolę 7. Polańska 8. Gór mi mało 9. Dom o zielonych progach 10. Malutkie miasteczka 11. Czarna Hańcza 12. Chudobnom 13. Czom ty ne pryjszoł 14. Wiosna 15. Nic byś nie zyskał 16. Życzenia Świąteczne
Wyd. W górach 2004

Dom o Zielonych Progach "Dom o Zielonych Progach"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Warto pojawić sięczasem na festiwalach turystycznych, czy też poezjowo-spiewanych. Z takiej właśnie wyprawy przywiozłem płytę grupy Dom o zielonych progach. Jest to kapela, która od kilku lat coraz lepiej radzi sobie na scenie poezji śpiewanej. Sporo dobrego zrobił dla grupy ich udział w przedsięwzięciu pt. "W górach jest wszystko, co kocham", które jest czymś na kształt objazdowego festiwalu.
W muzyce Domu o Zielonych Progach znaleźć możemy wszystko to, co charakteryzuje klasyków gatunku - Stare Dobre Małżeństwo i Wolną Grupę Bukowina. Od pierwszej z tych grup DOZP różnią przede wszystkim fajne, żeńskie wokale, do drugiej im jakby bliżej. Oczywiście można tu mówić jedynie o inspiracjach, gdyż Domownicy grają głównie utwory autorskie, lub nalisane do wierszy współczesnych poetów, czasem tylko sięgając po klasyków, takich jak Jerzy Harasymowicz.
Sięgając po płytę "Dom o zielonych progach" zdziwiłem się widząc wśród utworów dwie piosenki tradycyjne, jedną beskidzką, drugą łemkowską. Wpasowują się one świetnie w opowieści o wędrowani i górach.
Dom o zielonych progach to jedna z najciekawszych grup jakie ostatnio wyłowiłem z nurtu turystyczno-poetyckiego, choć nie jedyna. O kolejny ch napiszę niebawem.

Taclem