Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Donegal


Donegal
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Formacja "Donegal" powstała w 2000r. Wieloletnie doświadczenie sceniczne pozwoliło osiągnąć profesjonalny poziom artystyczny oraz zgromadzić liczną grupę swych stałych słuchaczy. Stało się to możliwe dzięki wysokim umiejętnościom instrumentalnym członków zespołu, jak również dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu, którego źródła należy poszukiwać w wielkiej fascynacji, jaką jest dla nich muzyka celtycka. To właśnie ona stała się ich natchnieniem i inspiracją do tworzenia własnych aranżacji takich utworów jak np. : reel, jig oraz hornipipe.
Zespół przekracza granice stylów, łamie konwencje i kanony wykonawcze w nieznany dotąd sposób- łączy tradycyjne brzmienia celtyckie z elementami muzyki pop, rock, blues, bluegrass.

Swoje muzyczne umiejętności potwierdzili podczas kilkuset występów w kraju i zagranicą. Ich koncerty spotykają się z niezwykle życzliwym i entuzjastycznym przyjęciem zarówno podczas dużych imprez plenerowych, jak i w małych kameralnych salach klubów i pubów. W czasie koncertów zespół bawi publiczność żywiołowym wykonaniem muzyki celtyckiej, grając na instrumentach, które na stałe wrosły w klimat irlandzkich pubów.


Zespół "Donegal" tworzą:

Monika Szweda- skrzypce
Roman Szweda- mandolina, bodhran,bouzuki, tin whistles
Adam Anikiel- gitara basowa
Piotr Lipiński - perkusja, bodhran