Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Dougie MacLean "Perthshire Amber"

Utwory : 1. First Movement...Perthshire Amber 2. Second Movement...Crannog/Castle Menzies 3. Third Movement...The Fair City 4. Fourth Movement...Rannoch/The Butterstone Puddock/Castle Menzies 5. S. Mr. & Mrs. MacLean of Snaigow 6. Search 7. Kaimes 8. Enhanced Track


Wyd. Blix Street 2000

Dougie MacLean "Perthshire Amber"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Nietuzinkowa płyta nietuzinkowego artysty. Album "Pertshire Amber" to wypadkowa pomysłów kompozytora i autora piosenek - Dougie'go MacLeana, oraz aranżera Kevina McCcrae. Muzyka ta powstała na potrzeby Perth Festival of the Arts , są to cztery długie i rozbudowane kompozycje instrumentalne. Wraz z Dougie'm grają je : Kevin McCrae na wiolonczeli, Graham Mullholland na whistles i dudach, Jamie MacLean na perkusji, John Morran na gitarze i zespół smyczkowy The BT Scottish Ensamble.
Płytę uzupełniają trzy utwory z innych płyt Dougie'go, dopasowane stylistycznie do klimatu zbioru.
Jest to naprawdę piękna muzyka, niewątpliwie osadzona głąboko w szkockiej tradycyji, z której natchnienie czerpie MacLean. Jest to też swoiste wydażenie, choć Dougie nie jest pierwszym artystą folkowym który sięgnął po formułę bardziej symfoniczną (wystarczy wspomnieć płyty Phila Coultera). Warto więc posłuchać - zarówno jako ciekawostkę, jak i po prostu płytę z dobrą muzyką.

Taclem