Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Dreamchild "La Fee Verte"

Utwory : 1. The Stolen Child 2. La Fee Verte 3. Capacocha 4. Nimue 5. Do Bats Eat Cats? 6. Leanan-Sidhe 7. Pandora's Music Box 8. Your Eyes 9. Cry Baby Cry (Can You Take Me Back) 10. Nijinsky's Descent 11. Procession 12. The Blade 13. As It Came 14. Requiem 15. In the Night
Wyd. La Fee Verte Publishing 2000

Dreamchild "La Fee Verte"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Poezja Williama Butlera Yeatsa, piosenki The Beatles, gotycko-celtyckie granie i absynt - co mogą mieć ze sobą wspólnego te elementy? Album "La Fee Verte", zarejestrowany przez zespół Dreamchild dowodzi, że całkiem sporo.
Dreamchild, to właściwie duet, który tworzą Frank Gerace i Cheryl Wanner. Od kilku lat z powodzeniem występują zarówno na imprezach gotckich, folkowych, jak i tych spod znaku dark wave. Ich muzyka, oniryczna i niekiedy budząca nieomal grozę (posłuchajcie krótkiego utworu "Capacocha"), potrafi przyciągnąć zarówno klimatem, który może spodobać się miłośnikom Dead Can Dance i celtycko-mrocznych śpiewów ("Leanan-Sidhe"), jak awangardowym luzem, który cechuje niemal każdą kompozcję.
La Fee Verte, Zielona Wróżka, czy też po prostu absynt, to jeden z tych magicznych trunków, które otwierały artystom wrota do percepcji całkiem innych światów. Nie wiem czy Frank i Cheryl korzystali z takich właściwości absyntu (opartego w dużej mierze na piołunie, destrukcyjnie wpływającym na układ nerwowy), ale wyszła im płyta niesamowita. Jednocześnie spokojna i pełna pomysłów. Zaskakująca.

Rafał Chojnacki