Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Dreamcraft "Echoes of ancient songs"

Utwory : 1. Echoes of ancient songs 2. My lagan love/Silver spire/Mountain road 3. Briefest glimpse of ye/Tommy is sitting on his box again 4. Spindrift/The swan within the sea/Mystery of memory 5. Out on the ocean 6. Nobody knows 7. Spaces between 8. Colour my dreams 9. King of the faeries/Joe Cooley`s/Toss the feathers
Wyd. Dreamcraft 1999

Dreamcraft "Echoes of ancient songs"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Dreamcraft, to duet, który tworzą Gary MacLeman (wolal, gitary) i Geertien Wijnhoven (wokal, skrzypce, gitara). N tej płycie towarzyszą im goście, niektórzy wręcz znakomici, jak Paddy Keenan, czy Tommy O`Leary.
Pomysłowo zagrana muzyka celtycka jest zawsze w cenie. Dlatego takie grupy, jak Dreamcraft nigdy nie znikną ze sceny. Piosenki Gare`ego, świetnie zaaranżowane, oraz kilka utworów tradycyjnych, to przepis na pierwszą płytę grupy Dreamcraft. W 2003 roku drugi raz uda im się ta sztuka ale muszę przyznać, że jest coś takiego w tym debiucie, że słucha się go lepiej, niż kolejnej płyty, zatytułowanej "Wombat Shuffle". Tam było dobrze, ale tu jest po prostu świetnie. Granie jest różnorodne - od klimatu ceilidh, do natchniony, niemal mistycznych brzmień, poprzez lekkiego folk-rocka w stylu The Waterboys.
Na pewno nie raz wrócę do tej płyty i to już niedługo.

Taclem