Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Dreamcraft "Wombat Shuffle"

Utwory : 1. Wombat shuffle 2. Wild wild ride 3. The magician`s cloak 4. Dance with the devil 5. Johnny I do miss you/ Dan Mac`s 6. The drunken gauger 7. Common ground 8. The hairy dock leaf/ The pipers despair 9. Busking Bandon blues 10. Flowers of the forest 11. Beyond the storm 12. The Galtee mountain ranger/ The Killfenora
Wyd. Dreamcraft 2003

Dreamcraft "Wombat Shuffle"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Dreamcraft to sympatyczny duet, który tworzą Gary MacLeman i Geertien Wijnhoven. Na płycie "Wombat Shuffle" towarzyszą im zaproszeni goście, wzbogacający brzmienie i sprawiający, ze muzyka brzmi pełniej.
Tytułowy "Wombat Shuffle" to blues zmieszany z folkiem, z resztą w dość ciekawy sposób. W drugiej piosence, zatytułowanej "Wild wild ride" do głosu dochodzi Geertien i głos ten kojarzy się przede wszystkim z Kate Bush. Instrumentalny "The magician`s cloak", to z kolei popis Gary`ego, utwór w całości zagrany na gitarze, na dodatek bardzo ładny. Z kolei "Dance with the devil" to wesoła folkowa piosenka, jakich wiele, trzeba jednak przyznać, że wyjątkowo udana. Podobnie z resztą można ocenić "Common ground" i "Beyond the storm".
"Busking Bandon blues" to kolejne po "Wombat Shuffle" połączenie klimatów bluesowych z folkowymi. Utwór ten, utrzymany jest w nieco dylanowskim tonie sprawia, że bardzo łatwo poddać się rozbujanemu rytmowi.
Dreamcraft grają też celtyckie tańce, na płycie znajedziemy ich wykonania polek, jigów i reeli, a nawet walczyka. Wszystk to brzmi dość tradycyjnie, ale sympatycznie.

Taclem