Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Dropkick Murphy's


Dropkick Murphy
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Dropkick Murphy's powstał w 1996 roku w Bostonie, mieście gdzie spory ułamek ludności to irlandzcy i szkoccy emigranci, oraz ich potomkowie. Nic więc dziwnego że grupa młodych ludzi zainteresowała się muzyczną spóścizną swoich przodków. Jednak irlandzki folk nie jest podstawą muzycznych eksploracji Dropkick Murphy's. Jest to przede wszystkim kapela punk rockowa. Zaczynali jak większość punkowych kapel, grając dla przyjaciół. Pierwsze próby odbywali w suterenie zakładu fryzjerskiego.
Elementy folkowe w muzyce pojawiły się bardzo często. Nie tylko tradycyjne piosenki zagrane w punkfolkowy sposób posiadają takie pierwiastki (choćby miażdżąca wersja "Rocky Road To Dublin"), również własne kompozycje zespołu, z regóły melodyjny punk rock, zawierają świetne partie wygrywane na dudach (jak w 'piłkarskim' "For Boston", czy w "Good Rats" w którym zaśpiewał Shane MacGowan, ex-lider The Pogues).
Dropkick Murphy's wydali dotąd trzy pełne albumy i kilka E.P.-ek. Zagrali też masę koncertów, oprócz Stanów grali w Kanadzie, Zjednoczonym Królestwie, Irlandii, w Skandynawii, kilku krajach na kontynencie Europejskim, oraz w Australii.

Taclem