Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Dzikie Pola


Dzikie Pola
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół instrumentalno-wokalny DZIKIE POLA powstał w 1999 r. w Krakowie. Stworzyli go czterej muzycy z byłego ZSRR, absolwenci konserwatorium w Kijowie i Moskwie. Są oni doświadczonymi muzykami którzy uczestniczyli w wielu projektach zarówno muzycznych jak i teatralnych.
Repertuar zespołu oparty jest o folklor tradycyjny i składa się z utworów ukraińskich, rosyjskich, kozackich, cygańskich, węgierskich, żydowskich oraz polskich. Wszystkie te utwory wykonywane są w oryginalnych językach, posiadają ciekawe opracowania i aranżacje muzyczne.
Instrumenty wykorzystywane na koncertach to: akordeon, gitara, bas, instrumenty klawiszowe, skrzypce, bandura, buchało (bęben kozacki), tamburyn. Zespół prezentuje zarówno utwory czysto instrumentalne jak i wielogłosowe pieśni tradycyjne z towarzyszeniem instrumentów muzycznych.
Swoje oryginalne brzmienie zespół znalazł poprzez wykorzystanie niektórych współczesnych trendów muzycznych, posługiwanie się łączeniem stylów oraz wykorzystanie różnorodności folkloru narodów Galicji.
Zespół prowadzi aktywną działalność koncertową w Polsce i poza jej granicami, m. in. w Europie, Azji i Australii. Umiejętności muzyczne i aktorskie artystów były wielokrotnie prezentowane w Telewizji Polskiej oraz polskim kinematografie. Zespół występuje również na imprezach prywatnych, w tym plenerowych.
Członkowie zespołu są wykonawcami utworów, które zostały wykorzystane w filmie Jerzego Hoffmana "Ogniem i mieczem". Zagrali również rosyjskich muzyków w filmie Kazimierza Kutza "Sława i chwała" oraz "Córy szczęścia" Marty Meszaros. Brali też udział w filmie A. Holland "Julia wraca do domu" oraz w sztuce reż. Waldemara Krzystaka "Ballada o Zakaczawiu", przedstawionej w Teatrze TVP.
Zespół DZIKIE POLA ma w swoim dorobku płyty CD: "Biesiada Rosyjska" (2000) oraz "Dwa kolory" (2001). Członkowie zespołu często dołączają się do innych projektów muzycznych jako muzycy sesyjni.