Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Ecclestons "Imbolc To Beltane"

Utwory : 1. River Runs 2. Laughung 3. Here Comes the Ground 4. Siren 5. Free Time at the Taps 6. Anton`s Rush 7. Raggle Taggle 8. Tribune Bay Waltz 9. Life We Live 10. Inheritance Jig/Bauley`s Canter 11. Hey Ca Thro 12. Manly Drink
Wyd. Pacyfic Music 2001

Ecclestons "Imbolc To Beltane"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kanadyjska grup The Ecclestons to trio, które na płytach wspierają zaproszeni muzycy. Korzenie brzmieniowe zespołu tkwią w irlandzkich i szkockich balladach i żywiołowych folkowych piosenkach z obu stron Atlantyku. Całość podbarwiona jest czasem lekkim, folk-rockowym tchnieniem.
Świetnie słucha się tu radosnej ballady "Here Comes the Ground", również wesołkowata "Free Time at the Taps" to jeden z bardziej wpadających w ucho utworów. Z kolei "Life We Live", to świetna piosenka, w klimacie dość charakterystycznym dla Kanadyjczyków spierających się celtyckim folkiem. Mógłby ją wykonywać choćby zespół Great Big Sea, oczywiście w mniej popowych niż obecne czasach.
Właściwie są tu tylko dwa tradycyjne, szkockie utwory - "Raggle Taggle" i "Hey Ca Thro", reszta to piosenki autorskie. Jednak stylowość ich jest na tyle niepodważalna, że bardzo łatwo byłoby pomylić je z ludowymi piosenkami.
"Imbolc To Beltane" to album bardzo odprężający. Nie spodziewajcie się po nim czegoś więcej niż bardzo dobrze zagranego, żywiołowego, nieco może knajpianego folku.

Rafał Chojnacki