Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Empyrium "A Wintersunset"

Utwory : 1. Moonromanticism 2. Under Dreamskies 3. The Franconian Woods in Winter's Silence 4. The Yearning 5. Autumn Grey Views 6. Ordain'd to Thee 7. The Gentle Grieving Farewell Kiss
Wyd. Prophecy Productions 1996

Empyrium "A Wintersunset"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

W odniesieniu do grupy Empyrium używa się zwykle takich określeń, jak "dark folk", "fantasy folk" czy nawet "folk metal". Tworzona na tej płycie przez Ulfa Theodora Schwadorfa i Andreasa Bacha muzyka rzeczywiście zawiera w sobie folkowe elementy, co słychać choćby w instrumentalnej kompozycji "Moonromanticism" otwierającej płytę.
O ile folkowe motywy nie nawiązują do żadnej konkretnej bazy muzyki ludowej, czy to niemieckiej (jest to bowiem ojczyzna muzyków) czy to np. celtyckiej, to łatwo znaleźć w muzyce grupy konkretne inspiracje rockowe, czy nawet metalowe.
Sama nazwa zespołu Empyrium pochodzi od tytułu EP-ki brytyjskiej grupy gotycko-metalowej My Dying Bride. Jeżeli posłuchamy utworów takich jak "Under Dreamskies" czy "The Yearning", to odniesienia muzyczne też skierują nas w tą stronę, choć z kolei ciągoty do gitar rodem z rocka progresywnego sugerują raczej pokrewieństwo z grupą Anathema.
W muzyce Empyrium jest dość mrocznie, tak również brzmią tu folkowe elementy. Nic dziwnego, ze gotycka atmosfera dominuje tu nad wesołymi plasami. W końcu to zespół wywodzący się ze sceny metalowej.

Taclem