Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Eric Bogle


Eric Bogle
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Artysta ten urodził się w 1944 roku w szkockim miasteczku Peebles. Przez wiele lat imał się różnych zawodów, aż w 1969 roku wyemigrował do Australii. Osiadł początkowo w stolicy tego kraju - w Canberra. Obecnie mieszka niedaleko Adelaide w Australii Południowej. Od 1980 roku utrzymuje się jedynie z wykonywania piosenek folkowych.
Największym przebojem autorstwa Erica jest niewątpliwie "The Band Played Waltzing Matilda", nagrany po raz pierwszy przez June Tabor. Później wielu artystów sięgało po ten utwór, że wspomnę tylko The Pogues. Niemal równie często wykonywaną piosenką jest "Greenfields of France" (w oryginale zatytułowana "No Man's Land"), popularnością cieszy się też "Leaving Nancy".
Mocną stroną piosenek Erica jest niewątpliwie to, że w jego utworach pobrzmiewają echa charakterystyczne dla tradycyjnych folkowych piosenek. Mimo iż wiele jego piosenek żyje dziś własnym życiem i pojawia się w coraz to nowych wykonaniach, Eric Bogle nie zasypuje gruszek w popiele, wciąż pisze nowe, nagrywa też płyty ze swoimi utworami, a także z interpretacjami piosenek tradycyjnych, sporo też koncertuje.

Taclem