Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Evolution Dejavu


Evolution Dejavu
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Czesko-polski progresywne etno/dance band z elementami muzyki etnicznej – zespoł z Ostrawy, sample, gitara elektryczna, gitara basowa, sitar, śpiew (po angielsku i arabsku) i barwny zestaw nieklasycznych instrumentów i dzwięków z całego świata (didjeridoo, skórzane barele, afrykańskie bębny djembe, darbuka, indyjski bęben dhol, bębny itd). Intensywna energia skierowana w stronę publiczności. Wielu widzów zespołu porównuje ich energiczne koncerty do występów takich gwiazd jak Fundamental, Transglobal Undergound, albo The Prodigy
Skład:
David Žyla - lider zepołu, vokal, (własne teksty po arabsku), bębny, barele, darbuka, djembe. Twórczo muzyką zajmuje się już od roku 1992, gra na wielu różnych instrumentach. Grał między innymi w takich zespołach jak: Nada Shakti, Lalaland, projekt Wendy Zullu.
Petr Bartoš - mistrz didjeridoo, vokal, barele, djembe. Twórczo muzyką zajmuje się już od roku 1994, w kapelach: Song of Satori, Lalaland, projekt B-Art.
Petr Šaffa - Samplers, Synthesizers – własna twórczość. Na klubowych scenach funkcjonuje już od roku 1997, między innymi jako PROTOSS soundsystem DJ.
Tomasz Osiecki - sitar, gitara basowa. Twórczo muzyką zajmuje się od roku 1992. Grał w kapelach: Ingrid Bergman, Pryma Folkentrash, Hejkum Kejkum, Natty Ride i innych. Jest autorem projektu --> Open Your Mind (Sitar + Samples).
Pavel "Palo" Nowak - djembe, darbuka, dholl, dhondo, perkusja. Zajmuje go kultura Afryki, w roku 2005 przebywał w Nowej Gwinei i Mali. Zgłębiał tam grę na djembe u najlepszych afrykańskich muzyków. Gra już od 1994 roku, m. in. w zespołach: Lalaland, Tubabu, Camara, O.K. Tet.
Kapela została uznana za odkrycie festivalu Colours of Ostrava w roku 2004.