Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Ex Usu


Ex Usu
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Nazwa zespołu - Ex Usu – pochodzi z języka łacińskiego i oznacza - na mocy zwyczaju. Odnosi się ona tak do naszych inspiracji, jak i do formy, której prostota najbardziej nam odpowiada. Staramy się jednak nie szufladkować tego, co robimy w kategoriach muzyki, określanej jako folk, ale zaliczać nasz repertuar do szeroko rozumianej muzyki alternatywnej.
W dorobku Ex Usu można usłyszeć elementy muzyki dawnej. Obok agresywnych motywów rytmicznych, wspieranych gitarą, czy lirą korbową, występują łagodne brzmienia oparte na melodii granej przez flety i urozmaicane wokalizami.
Na swoim koncie mamy kilka lokalnych sukcesów: wygrana w kujawsko – pomorskim przeglądzie piosenki, I nagroda w przeglądzie muzyki akustycznej, wyróżnienia i parę dobrych recenzji. Utwór Ex Usu pt. "Nojs" (pochodzący z pierwszej płyty pt. "Zwyczajnie") został wydany na dostępnej w kraju i za granicą kompilacji płytowej "The Best Of Polish Smooth Etno Jazz Folk".
W 2012 wydaliśmy, korzystając z własnych skromnych środków, oraz drobnego wsparcia przyjaciół, płytę demo pt. "Dobra Myśl". Zawiera ona 9 autorskich utworów (ok. 45 minut muzyki). Powstała jeszcze w starym składzie:
Marta Wiśniewska – śpiew, flety, Daniel Biesiada – gitara, flety, lira korbowa, instrumenty perkusyjne, Krzysztof Gałązka –instrumenty perkusyjne, Marcin Pietrzak – perkusja, Piotr Komosiński – bas, instrumenty perkusyjne.

Obecny skład zespołu wchodzą: Martyną Renk (śpiew), Daniel Biesiada (lira korbowa, gitara, flet, yamaha multi 12), Marcin Pietrzak (perkusja), Krzysztof Gałązka (bas, instrumenty perkusyjne). Zespół współpracuje z Piotrem Komosińskim (instrumenty perkusyjne, gitara). Fragmenty naszych koncertów są do obejrzenia w Internecie (You Tube).

Obecnie zespół łagodnie skręcił stylistycznie. Coraz mniej słychać w naszej muzyce pogańskich i historycznych brzmień, które wypierane są (choć nie całkiem) przez transowe i trip hopowe klimaty. W trakcie przygotowań jest już materiał, który powstał w obecnym składzie. W lutym 2013 roku nagraliśmy pierwszy singiel pt. "Lot".

Kontakt: exusu.folk@gmail.com

Tel. 501 673 511 (Daniel Biesiada); Tel. 607 509 984 (Piotr Komosiński)

www.facebook.com/exusu

Materiał własny zespołu