Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Fabula "Pantha Rhei"

Utwory : 1. Naissance 2. Thuja 3. Mendax 4. Hantre 5. Mohican 6. Taramarka 7. Flying Dance 8. Madre 9. Mansala 10. La Douleur De La Rose 11. Bonus Mix Taramarka
Wyd. Fabula 2006

Fabula "Pantha Rhei"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Album "Pantha Rhei" niemieckiego zespołu Fabula, to gratka dla miłośników muzyki grupy In Extremo. Za produkcję odpowiedzialny jest człowiek, który przez lata związany był z produkcją albumu Corvus Corax. Dudy, szałamaja, flety - wszystko to już znamy. Ale jednak muzyka Fabuli ma w sobie sporo oryginalności.
Najważniejszą różnicą, którą zauważamy niemal od razu jest szersze spektrum inspiracji. Pozostałe niemieckie grupy ze sceny średniowieczno-folkowej zwykle poprzestają na własnej interpretacji muzyki dawnej, czasem sięgając do niemieckiego lub celtyckiego folku. Fabula ma natomiast dla nas kilka niespodzianek. Obok obowiązkowego na tej scenie zestawu dołączają jeszcze twórczą reinterpretację muzyki filmowej. Znajduje się tu przeróbka motywu instrumentalnego z filmu "Ostatni Mohikanin". Melodia znana jako "The Gael", napisana do tego filmu przez Dougiego MacLeana w wersji Fabuli (jako "Mohican") jest ozdobą płyty.
Album może się też spodobać wszelkiego rodzaju miłośnikom gier fabularnych, myślę że byłby dobrym podkładem do nie jednego scenariusza. To muzyka bardzo plastyczna i obrazowa.

Rafał Chojnacki