Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Fairport Convention "Fairport Convention"

Utwory : 1. Time Will Show The Wiser 2. I Dont Know Where I Stand 3. If (Stomp) 4. Decameron 5. Jack O`Diamonds 6. Portfolio 7. Chelsea Morning 8. Sun Shade 9. The Lobster 10. Its Alright Ma Its Only Witchcraft 11. One Sure Thing 12. M1 Breakdown 13. Suzanne (Bonus Track) 14. If I Had A Ribbon Now (Bonus Track) 15. Morning Glory (Bonus Track) 16. Reno Nevada (Bonus Track)
Wyd. Universal 2003 (reedycja)

Fairport Convention "Fairport Convention"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Ten album mógłby być zatytułowany "Narodziny gwiazdy", jest bowiem nie tylko kamieniem milowym w dziejach europejskiego folku, ale również po prostu pierwszą płytą najpopularniejszej angielskiej grupy folk-rockowej.
"Fairport Convention" to jeszcze album bardzo zachowawczy, zapatrzony w to, co działo się w amerykańskiej muzyce folkowej. Jednak nie brak na nim już typowo brytyjskiego grania, które na późniejszych albumach rozwinęło się w rozpoznawalny styl zespołu. Co ciekawe jak na tak rewolucyjny album "Fairport Convention" nie zaskakuje aż tak, jak można by się tego spodziewać.
Pierwszy album Fairportów, to jeszcze czas przed przyłączeniem się do grupy charyzmatycznej wokalistki - Sandy Denny. Judy Dyble, która śpiewa na tej płycie nie jest tak wielką śpiewaczką, jak jej następczyni. Jest tu jednak sporo utworów ("Decameron", "Jack O`Diamonds" czy "Chelsea Morning") które dziś odbierana są jako brytyjskie klasyki, więc choćby ze względu na to warto posłuchać ich pierwotnych wersji (nowe są bowiem często bardzo odmienne).
Kolejną kompaktową edycję płyty wzbogacają cztery nagrania Fairportów z tego samego okresu, oraz wspomnienia Ashleya Hutchingsa zamieszczone we wkładce.

Taclem