Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Fairport Convention "Fame and Glory"

Utwory : 1. Castle Rock 2. Pilgrims 3. Celtic Dream 4. Gest of Gauvain 5. Morgane 6. Dragon Breath 7. Lugh 8. Behind the Darkness 9. La Guerre Folle 10. Fame and Glory 11. Sacrifice 12. Danza Del Crepusculo 13. Marie La Cordeliere 14. Duchess Anne 15. Soldier

Fairport Convention "Fame and Glory"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Od lat jestem fanem grupy Fairport Convention i staram się w miarę regularnie słuchać zarówno kolejnych albumów, jak i różnych innych płyt, na których pojawiają się aktualni i dawni członkowie tej grupy. Zwykle ich nazwiska są gwarancją jakości, dlatego wieść o kolejnym albumie tej formacji zawsze sprawia, że jestem szczególnie wyczulony i czekam na nową muzykę. Jednak muszę przyznać, że album "Fame and Glory" to trochę takie oszustwo. Dlaczego? Zaraz to wyjaśnię.
"Fame and Glory" to płyta sygnowana przez Fairport Convention we współpracy z bretońskim kompozytorem i muzykiem Alanem Simonem. W rzeczywistości jednak grupa ta od lat grywa na płytach i koncertach Simona (m.in. świetne płyty "Excalibur" i "Excalibur II"), często są główną grupą towarzyszącą pozostałym solistom. Teraz powybierali z bogatego dorobku fonograficznego dokumentującego tą współpracę utwory, w których najbardziej słychać charakterystyczne brzmienie Fairport Convention. Wydany w ten sposób album zawiera piętnaście instrumentalnych kompozycji. Moim zdaniem uznanie tej płyty za kolejny album studyjny zespołu, to drobna przesada. Ot po prostu ciekawa kompilacja, dokumentująca współpracę Fairportów z Simonem.

Taclem