Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Fenians "Have Fun Or Get Out!"

Utwory : 1. Lark In The Morning/Bold O'Donahue. 2. Whiskey In The Jar. 3. Good Ship Calabar. 4. Goodbye Mick, Goodbye Pat. 5. Young Ned Of The Hill. 6. Casey's Jig. 7. Dirty Old Town. 8. Raggle Taggle Gypsy. 9. Come Out Ye Black And Tans. 10. Could't Have Come At A Better Time. 11. Drunken Sailor.


Wyd. Mizen Head Music 2001

Fenians "Have Fun Or Get Out!"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Juz w tytule zespół nie pozostawia nam wyboru. Mamy się dobrze bawić lub zmiatać. I o to w tej muzyce chodzi - o dobrą zabawę. Profesjonalnie zagrany celtycki rock, w większości oparty na motywach tradycyjnych jest w stanie zapewnić nam dużo dobrej zabawy.
Jest tu trochę klasyki, jak "Whiskey in the Jar", czy "Dirty Old Town", jest też kilka mniej znanych utworów - "Goodbye Mick, Goodbye Pat", "Could'nt Have Come at a Better Time". Można sobie potańczyć przy "Casey's Jig", z resztą większość piosenek sprzyja tanecznym pląsom.
W muzyce The Fenians odnajdujemy to co najciekawsze w irlandzkiej muzyce folkowej. Mamy tu elementy znane z wykonań The Dubliners, czy The Clancys, jak w "Bold O'Donahue" czy "Come Out Ye Black And Tans", powiew żywiołowego punk-folka w znanych choćby z wykonań The Pogues utworach "Young Ned Of The Hill" i "Dirty Old Town". Jako że w spisie utworów znajdujemy "Raggle Taggle Gypsy", to nie mogło się obyć bez ukłonu w kierunku The Waterboys. Bez tych wymienionych zespołów The Fenians być może wogóle by nie zaistnieli, a tak oferują nam swoją własną energetyczną mieszankę.
Na zakończenie wspomnę że znajdą tu coś dla siebie wównież wielbiciele piosenek żeglarskich tak popularnych w naszym kraju. Oprócz folkrockowej wersji nieśmiertelnego hitu "The Drunken Sailor" mamy tutaj również "The Good Ship Calabar", którego polską wersję znamy choćby z dokonań Czterech Refów i Mechaników Shanty.
Za najlepsze piosenki na tej płycie uważam feniańskie wersje "Young Ned Of The Hill" i "Come Out Ye Black And Tans".

Taclem