Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Fiddle Folk Family "Live in der Pauluskirche Leipzig"

Utwory : 1. Scotland 2. Lustig, lustig, ihr lieben Brüder 3. Ford`re niemand mein Schicksal zu hören 4. Cooley`s reel 5. The dancing lord 6. The danueb blue waltz 7. I tell me ma 8. Hornpipe 9. Frisch auf ins weite Feld 10. Die Geige 11. Polonaise 12. Es es es und es 13. Whiskey in the jar 14. Es hat ein Bauer ein schönes Weib 15. Mamou two step 16. The wild rover 17. Im Grunewald ist Holzauktion 18. Montana Cowgirl 19. Drag that fiddle 20. Gute Nacht auf wiederseh`n Marie 21. In unsrem Walde singen die Vögel 22. When the saints 23. Von den blauen Bergen
Wyd. Fiddle Folk Family 2005

Fiddle Folk Family "Live in der Pauluskirche Leipzig"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Niemcy z Fiddle Folk Family łączą style i mieszają gatunki niemal jak Sidney Polak w kawałku "Chomiczówka". Różnica taka, że omawiana tu kapela robi to wszystko w ramach folku. Ale tych folków tu kilka. Mimo, że dominuje tu irlandczyzna, to zagrana jest w bardzo różny sposób.
Zaczynający album "Scotland" być może pochodzi z Górzystej Krainy, ale brzmi jak cajun z bagien Luizjany. W chwilę póżniej śpiewają po niemiecku. To co wykonują raczej nie jest piosenki niemieckie, ale kto ich tam wie?
Nie brakuje tu ciekawie zaaranżowanych reeli i jigów rodem z Irlandii, ale czasem zaplącze się np. jakiś polonez czy walczyk. Innym zaś razem pojawiają się echa dawnej muzyki dworskiej.
Słychać, że Niemcy lubią bawić się granymi przez siebie utworami. "The dancing lord", czyli to, co znamy jako "Lord of the Dance", brzmi tu nieomal jak piosenka dla dzieci, ale juz standardy w stylu "The Wild Rover" czy "Whiskey in the Jar" zagrano "po staremu".
Fiddle Folk Family to zapewne jedna z wielu kapel grających podobną muzykę w niemieckich pubach i klubach. Trzeba jednak przyznać, że w swoje granie wkładają sporo pracy. Warto czasami posłuchać takich zespołów, żeby wyrobić sobie dystans do poważnych zawodowców.

Taclem