Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Fiddler's Green "Another Sky"

Utwory : 1. No Buts About It 2. Queen Of Argyll 3. Another Sky 4. Give Me The Time 5. Storm Inside 6. Donkey Riding 7. My Way 8. Ramblin Rover 9. Out Of The Darkness 10. Knock On Wood 11. Fall For U 12. No Need 13. The Athole Highlanders/Highroad To Linton 14. Tullochgorum 15. Burn My Fantasies

Wyd. EFA 2000

Fiddler
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Płyta nowsza od recenzowanego już na łamach Folkowej albumu "On and On". Jak się okazuje niemieccy folk-rockowcy radzą sobie jeszcze sprawniej. Grają tu znacznie ciężej, ale jednocześnie nie gubią specyficznego feelingu. Niekiedy , jak w tradycyjnym "Queen of Argyll" zbliżaja się do brzmienia grupy Tempest, jednocześnie są tam też ślady skandynawskiej Hedningarny.
Z kolei tytułowy utwór "Another Sky", to ballada, która spokojnie mogłaby konkurować z przebojami w MTV. Mimo że płyta nie traci folk-rockowego charakteru, więcej w niej rocka i to takiego spod znaku Cranberries. Niemcy, jak widać nie boją się używać gitar. W odróżnieniu od swoich krajan z grupy Paddy Goes To Holyhead nie zmiękczają swojej muzyki.
"Give Me The Time" to doskonały przykład muzyki będącej wypadkową stylu The Levellers i własnie The Cranberries z dodatkiem akordeonu.
Instrumentalny utwór "Storm Inside" to z kolei akustyczne folkowe granie. Po nim następuje tradycyjna szanta "Donkey Riding" w wersji nieco zbliżonej do znanej z nagrań Great Big Sea, choć z instrumentalnymi wstawkami.
Lekko reggae'ujacy "My way" poza folkowymi elemantami zawiera też skręty w stronę britpopowego grania. Odrobinę dłużyzny w tym nagraniu rekompesuje nam świetne i żywiołowe wykonanie tradycyjnego "Rambling Rover".
Utwór "Out of the Darkness" można nazwać gotyckim folkiem. Jest w nim mroczny klimat, nieco przypominający utwory Nicka Cave'a. I znów na zasadzie przeciwwagi mamy utwór wesoły - "Knock on Wood".
Tak właściwie zbudowana jest cała płyta. Nie jest to najlepszy album Niemców, ale i tak bardzo dobry.

Taclem


Powiazane artykuly
    Artykul: Wywiad: Fiddler's Green
    Recenzja: Fiddler`s Green - "Drive Me Mad"
    Wykonawca: Fiddler's Green
    Recenzja: Fiddler's Green - "Another Sky"
    Recenzja: Fiddler's Green - "Another Sky"
    Recenzja: Fiddler's Green - "Folk Raider"
    Recenzja: Fiddler's Green - "On and On"