Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Finnegan`s Wake "Rocky Road to Vegas"

Utwory : 1. Irish Rover 2. Galway Races 3. Lifeboat Mona 4. Black Velvet Band/One Road 5. Finnegan`s Wake 6. Raggle Taggle Gypsy O 7. Cold Liver Oil 8. Wild Colonial Boy 9 . The Hot Asphalt 10. Seven Drunken Nights 11. Botany Bay 12. Wild Rover 13. The Devil Went Down To Dublin 14. One

Finnegan`s Wake "Rocky Road to Vegas"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zestaw irlandzkich evergreenów, zaprezentowany przez mało znaną grupę Finnegan`s Wake. Nie zabrakło tu inspiracji dokonaniami The Pogues ("Irish Rover"), The Waterboys ("Raggle Taggle Gypsy O") czy The Dubliners (co najmniej pół płyty).
Czasem robią coś po swojemu i wychodzi to grupie na dobre. Niezła jest aranżacja "Lifeboat Mona", bardzo ciekawie wypadają "Cold Liver Oil" i "The Hot Asphalt". Jendak najciekawsze rzeczy grupa zostawiła na koniec. " The Devil Went Down To Dublin" to oczywiście przeróbka utworu, który oryginalnie śpiewany jest o Georgii, a skrzypek nie miał na imię Paddy, tylko Johnny. Faktem jest, że takie lokalizacje były niegdyś w muzyce ludowej na porządku dziennym. Największą jednak niespodzianką jest cover piosenki "One" zespołu U2.
Finnegan`s Wake mają lekie lecz folk-rockowe brzmeinie, ale o charakterze ich kompozycji decyduje raczej skrzypek, który najwyraźniej rozmiłowany jest w muzyce country.

Taclem