Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Fling


Fling
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Fling to rodzaj irlandzkiego tańca, rozpowszechniony głownie w Kerry, Mayo i Donegalu. Jest to też muzyczny sekstet grający w Holandii muzykę irlandzką.
Muzycy tłumaczą wybór takiej nazwy ich szacunkiem dla irlandzkiej tradycji muzycznej. Ich aranżacje wierne są folkowemu akustycznemu brzmieniu, bez zbędnych manieryzmów i naleciałości.
Z pierwszego składu zespołu odeszło dwóch muzyków - Chris Kalsbeek i Khoji Wesselius, obaj opuścili zespół w roku 1999. Ślad po nich pozostał na pierwszym albumie zespołu, wydanym rok wcześniej. Wówczas to so zespołu dołączył Peter Rechsteiner, grający na gitarze i bouzouki. Przez jakiś czas muzycy grali w piątkę. Na początku 2000 roku grający dotychczas w zespole skrzypek Dolf Patijn został zastąpiony przez Petera Zijlstrę. W połowie tegoż roku Peter Rechsteiner odszedł zakładając własną kapelę - Shannon (nie mylić z naszym rodzimym Shannon). Jego miejsce zajął Toon van den Boogaard. Wkrótce powrócił do zespołu flecista Konji Wessulius.
Pozostali członkowie grupy, to wokalista Gerrit Breteler, Evertjan't Hart - grający na dudach irlandzkich, oraz Niels Schotsman na instrumentach perkusyjnych.

Taclem