Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Flogging Molly "Drunken Lullabies"

Utwory : 1. Druken Lullabies 2. May the Living Be Dead in Our Wake 3. If I Ever Leave This World Alive 4. Swagger 5. What's Left of the Flag 6. Cruel Mistress 7. Death Valley Queen 8. Kilburn High Road 9. Bag of Bricks 10. The Rare Oul' Times 11. Rebels of the Sacred Heart 12. Son Never Shines on Closed Doors


Wyd. Side One Dummy 2002

Flogging Molly "Drunken Lullabies"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Podobała mi się poprzednia płyta ("Swagger") tej grupy. Jednak "Drunken Lullabies" jest jeszcze lepsza. To po prostu zestaw punk-folkowych killerów. Począwszy od tytułowego "Drunken Lullabies", poprzez hit w rodzaju "Kilburn High Road", aż po brzmiący niemal jak The Dubliners "Son Never Shines on Closed Doors" - mamy tu do czynienia z niemal perfekcyjnym punk-folkowym graniem. Piszę "niemal", gdyż nigdy nie wiadomo co grupa taka jak Flogging Molly pokaże nam na kolejnym albumie.
Mimo iż tytuły lub fragmenty tekstów nawiązują niekiedy do kompozycji tradycyjnych, to jednak mamy tu do czynienia z 11 kompozycjami autorskimi, oraz tradycyjnym "The Rare Oul' Times", piękną piosenką o Dublinie, nieco podrasowaną przez zespół. Dzięki ostrym gitarom i nieco innemu podejściu do punk-folkowego grania Flogging Molly nie kojarzą się zbytnio z The Pogues. Można powiedzieć że już na poprzedniej płycie wypracowali sobie własny, dość przejżysty styl. Teraz konsekwentnie rozwijają się w tym kierunku.
Muzyka punk-folkowa nie zawsze musi podążać w kierunku celtyckim, co udowodnił nam całkiem niedawno zespół Dolomities (E.P. "Medicine Show"), na tej płycie mamy "Bag of Bricks", któremu bliżej do klimatu "Turkish Song Of Damned" niż do irlandzkich piosenek.
Jako że bardzo lubię takie mieszanki energetyczne nie ma tu żadnej piosenki która by mi się nie spodobała. Wyróżnić warto natomiast "Cruel Mistress", którą umiejscowić można na przecięciu się szlaków The Clash (gitary), Nicka Cave'a (klimat) i The Pogues (tempo i podejście do folka).

Taclem