Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Flook "Rubai"

Utwory : 1. Pod 2. Ballybrolly Jigs 3. Beehive 4. Glass 5. G.D.'S 6. Granny 7. Rosbeg 8. Larry 9. Natterjack


Wyd. Flatfish 2002

Flook "Rubai"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Poprzedni album grupy Flook - "Flatfish" - nieźle zamieszał na europejskiej scenie folkowej. Autorskie kompozycje i niebanalne akustyczne aranże trafiły w gusta wielu słuchaczy. Nowy album to spore wyzwanie, gdyż oczekiwania są już znacznie większe.
Flook nie stroni od eksperymentów, choć logika nakazywałaby dreptanie scieżką którą obrali na poprzedniej płycie. Najciekawsze jest jednak to, że nie przejmując się brzemieniem i nie oglądając się za siebie stworzyli płytę jeszcze lepszą.
"Flatfish" to płyta nagrana przez zespół który wie czego chce. Wcale nie muszą grać po celtycku, otwierający płytę "Pod" jest folkowy do szpiku, ale celtycki ? Niezbyt. Ale już "Ballybrolly Jigs" ? Prosze bardzo, zielono i irlandzko, przy okazji to granie może być przytykiem dla kapel, które jak Capercaillie zatraciły się w pop-folku, podczas gdy podobnych, acz znacznie ciekawszych klimatów doszukać się można w akustycznym brzmieniu.
W muzyce Flook niesłychanie ważna jest strefa rytmu, czasem to on decyduje o całej struktórze utworu, a czasem, jak w "Beehive" poddaje się melodiom tworzącym całą konstrukcję.
Jeśli nie przeszkadza Wam, że muzycy grają ambitnie, a macie ochotę na porcję niesamowitej muzyki opartej o celtycki folk - nie znajdziecie nic lepszego.

Taclem


Powiazane artykuly
    Artykul: Wywiad: Flook