Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Flukt


Flukt
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Flukt zachwycił publiczność Norwegii, Szwecji i Ameryki, a wielu muzyków wyraziło podziw dla znakomitego warsztatu technicznego, inspirującego wykonawstwa i twórczej interpretacji muzyki tradycyjnej podczas występów zespołu. Od początku istnienia grupy, w 1998r., wiele wybitnych osobowości przewinęło się przezeń pozostawiając swój ślad w postaci nowych kreacji artystycznych. Występowała w setkach imprez takich jak międzynarodowe festiwale muzyki ludowej w Falun (Szwecja) i Forde (Norwegia), Nordic Roots Festival (USA) i jest stale obecna w Norweskim Radiu i Telewizji.
Skrzypek - Sturla Eide jest wysoko cenionym młodym wykonawcą, zdobywcą wielu zasłużonych nagród. Przy pomocy skrzypiec i skrzypiec hardanger w znakomity sposób potrafi podkreślić miejsce i region pochodzenia muzyki. Charakteryzuje go też otwartość na wpływy zewnętrzne. Stał się inspiracją dla wielu innych muzyków do podjęcia własnych poszukiwań.
Oivind Farmen jest znaczącą postacią w muzycznej kulturze Norwegii. W zespole łączy elementy klasyczne i współczesne, wysublimowaną sztukę nabytą w czasie lat studiów muzyki klasycznej, z charakterystyczną dla muzyki ludowej funkcją użytkową: zabawy i tańca. To jego gra sprawia, że zespół ma specyficzne brzmienie polegające na kontrastowaniu fragmentów bardzo kameralnych, z tymi szeroko zarysowanymi, możłiwie najpełniej wykorzystującymi możliwości wszystkich instrumentów. Wszystkie opracowania muzyki tradycyjnej podkreśla interesującymi pomysłami muzycznymi perkusista Havard Sterten. Wszechstronność artysty bierze się z jego wieloletniej współpracy z wykonawcami bluesa, rocka i world music. Jego znakomite wyczucie stylu sprawia, że muzyka zespołu nabiera żywiołowości, a publiczność z łatwością odczytuje intencje artystów.

Skład zespołu:
Sturla Eide – skrzypce, skrzypce hardanger
Oivind Farmen – akordeon
Havard Sterten – bębny