Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Folkabbestia "Non e mai troppo tardi per avere..."

Utwory : 1. Benvenuti 2. La Festa Di Gigin 3. Alla Manifestazzione 4. Rosa Valenosa 5. Il Topolino 6. Qua Si Campa D`aria
7. La Riposta Ad Amando Armando 8. Io Sono Qui 9. Dalla Moldavia Col Furgone 10. Alla Luciana 11. La Giostra 12. La Fiera Della Vanita` 13. Non E` Mai Troppo Tardi Per Avere Un`infanzia Felice 14. Andersen
Wyd. UPR Folkrock 2003

Folkabbestia "Non e mai troppo tardi per avere..."
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Folk-rockowa bestia z Italii prezentuje kolejną płytę. Tym razem brzmienia są znacznie bardziej południowe, pasujące do regionu, z którego grupa pochodzi. Owszem, czasem pojawi się jeszcze irlandzki flecik, ale to już raczej tylko ozdoba.
Nie znaczy to bynajmniej, że zespołowi nie zdarzają się już folkowe wojaże po innych ziemiach. Ot choćby "Dalla Moldavia Col Furgone" przynosi nam bardzo fajne bałkańskie rytmy i melodie. Wystarczy posłuchać "La Riposta Ad Armando Armando" czy "La Festa Di Gigin", by załapać pozytywny nastrój Włochów.
Folkabbestia prezentują nam muzykę wybitnie imprezową. Folk, rock, ska i cała masa delikatnych nawiązań do innych stylów, powodują, ze łatwo dajemy się wciągnąć w zabawę konwencją. Nawet kiedy utwory są nieco poważniejsze, jak "Alla Manifestazzione", mają odpowiednią dawkę energii.
W balladach ("Io Sono Qui") wypadają równie dobrze. Ta muzyka ma w sobie wiele ciepła i jest to ciepło nie tylko płynące z południowego słońca, ale i z temperamentów muzyków.

Taclem