Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

FolkPort "Come Away"

Utwory : 1. City Lights 2. It`s Good To see You 3. To His Love 4. A Walk In The Highlands 5. Still Waiting 6. Fiddler`s Green.
Wyd. Folkport 2004

FolkPort "Come Away"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Norweski FolkPort gra celtyckiego rock z odrobiną innych naleciałością i trzeba przyznać, że robi to bardzo sprawnie. Co ciekawe swoje utwory piszą sami, czasem wspierając się np. tekstem tradycyjnej piosenki.
EP-ka "Come Away", to tylko sześć utworów. Pierwszy z nich - "City Lights" - ma w sobie klimat lekkiego, akustycznego rocka, podbarwionego nieco folkową melodyjką. Z kolei "It`s Good To see You" jest taneczną melodią, nawiązującą nieco do brzmień muzyki dawnej, oczywiście również w folk-rockowej aranżacji.
Utwór "To His Love" to folkowa ballada, nieco w stylu Fairport Convention, podobnie jak "Still Waiting", z pięknym solowym pasażem. Nieco żywszym utworem okazuje się być "A Walk In The Highlands".
Kończąca utwór kompozycja "Fiddler`s Green", to wesołe granie wykorzystujące tekst znanej rybackiej ballady. To ostatnie nagranie nie należy może do najlepszych, ale generalnie odbiór norweskiej grupy jest bardzo pozytywny.

Taclem