Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Forest "Full Circle"

Utwory : 1. Hawk the hawker 2. Bluebell 3. The midnight hanging of a runaway serf 4. To Julie 5. Gypsy girl & rambleway 6. Do not walk in the rain 7. Much ado about nothing 8. Graveyard 9. Famine song (traditional, arr. Forest 10. Autumn childhood
Wyd. Beat Goes On 1994

Forest "Full Circle"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Drugi albumy jednej z ciekawszych grup angielskiego psycho-folka. Muzyka, która wyrosyła wśród zielonych traw Woodstock i zawitała do Wielkiej Brytanii, szybko znalazła tam licznych kontynuatorów, zwłaszcza w nurcie folkowym.
Oryginalnie album "Full Circle" wydano w 1970 roku.
Pojawienie się grupy Forest zapowiadało późniejsze, choć bardziej dziś znane zespoły, takie, jak Fairport Convention i The Incredible String Band. Album ten można uznać za prekursorski w stylu europejskiego folk-rocka.
Forest to trio, w którym prym wiedli bracia Martin i Hadrian Welham. Towarzyszył im Derek Allenby, a na tej płycie dodatkowo wspierał ich Gordon Huntley, grający na steel guitar w utworze "Hawk the hawker".
Mimo upływu lat muzyka ta nie straciła wiele ze swojego uroku. Wciąż są tu widoczne powiązania z amerykańską sceną, czuć jednak znacznie większe przywiązanie do europejskiej tradycji. Nie jest to jeszcze tak dosłowne czerpanie z angielskiej tradycji, jakie zaproponowała grupa Steeleye Span, ale trzeba przyznać, że momentami autorskie pomysły członków grupy Forest robią niesamowite wrażenie. Jedyny tradycyjny utwór na płycie "Full Circle", to "Famine song", znana częściej, jako "The Praties", piosenka o Wielkim głodzie w Irlandii.
Łatwo odnieśc wrażenie, że muzycy przerastają klasyków takiego grania - duet Simon & Garfunkel.

Taclem